KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546138
nr 1354 6138
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad -34. Olja på pannå, 42x36 cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:11:32
100 kr
250 kr